1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXX Niedziela Zwykła. Obchodzona jest jako Niedziela Misyjna – Światowy Dzień Misyjny, ofiary składane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego.

2. 10 października br. Ojciec Święty Franciszek zainaugurował XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, który potrwa do roku 2023. Pierwszym etapem synodu jest jego faza diecezjalna. W ubiegłą niedzielę 17 października w katedrze ełckiej nastąpiła inauguracja Synodu w naszej diecezji, dziś pragniemy zainaugurować Synod w naszej parafii. Koordynatorom zespołów synodalnych zostanie wręczona świeca Synodalna. Synodalne prace w parafii potrwają do 15 lutego 2022 roku.

3. Do pracy w zespołach synodalnych niejako z urzędu są zaproszeni członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej, wszelkie grupy parafialne, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św., Koła Różańcowe. W swoich gremiach powinni rozważać tematy synodalne. Poszczególne grupy powinny wybrać członków Parafialnych Zespołów Synodalnych.

4. Do pracy w zespołach synodalnych są zaproszone również osoby zdystansowane do Kościoła, a nawet od niego oddalone. Bardzo proszę o rozeznanie i zgłoszenie kandydatów.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania ma spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

6. Za tydzień w niedzielę z okazji 200 numeru Biuletynu Parafialnego „Królowa Różańca Świętego z Krasnegoboru” ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na materiały do jego wydawania, oraz fundusze związane z eksploatacją kserokopiarek.

7. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

8. Zbliżają się dni pamięci o naszych bliskich zmarłych. Naszą pamięć o zmarłych chciejmy w szczególny sposób podkreślić przez uporządkowanie grobów naszych bliskich zmarłych. Zechciejmy też spojrzeć na groby zapomniane a znajdujące się w pobliżu, wiara w świętych obcowanie podpowiada nam że ten uczynek miłosierdzia pamięci o zmarłych zwróci się nam z ich modlitwą w naszej intencji.

9. Wypominki można zapisywać na kartkach które są wyłożone na bocznych ołtarzach i przy wejściu. Wypominki listopadowe będą odmawiane przez miesiąc listopad przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30, ofiara jest na te wypominki dobrowolna. Można je składać na tacę lub bezpośrednio do zakrystii. Wypominki roczne, które będą czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30. proszę o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, ofiara jest taka sama jak w latach poprzednich.

10. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać nie więcej uczestników niż 75% obłożenia budynku. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych. Pełną treść komunikatu znajdziemy w Biuletynie Parafialnym.

11. Zachęcamy również wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele jest sprawowane w niedziele po Mszy św. o godz. 9:00, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

12. Zwracam się z prośbą aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież podobnie jak to było w roku ubiegłym.

13. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

14. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina i Komaszówki. Do dbania o nasze świątynie proszę kolejne rodziny.

15. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.