1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym przypada XXVII Niedziela Zwykła, jest to również pierwsz niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Ofiary składane dziś do puszek są przeznaczone na dary serca z naszej parafii jaki chcemy złożyć w dniu 19 października w Ełku podczas Kongresu Misyjnego na rzecz misjonarzy z naszej diecezji. Jako parafia chcemy złożyć w procesji z darami ornat Maryjny i dar ołtarza.

3. W poniedziałek 7 października w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa NMP Różańcowej. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30; 9:00 i 11:30 suma odpustowa z procesją różańcową.

4. Dzień 7 października to święto wszystkich Wspólnot Różańcowych, szczególne zaproszenie więc kierujemy do Róż należących do „Żywego Różańca”. Na koniec Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się rozesłanie z prośbą o modlitwę w intencji Misji św. i Misjonarzy, każda z Róż należąca do „Żywego Różańca” otrzyma kwiat róży jako misję aby modlić się w intencji misji i wspierać swoją modlitwą, cierpieniem i ofiarami misjonarzy.

5. W miesiącu październiku – miesiącu modlitwy różańcowej i Nadzwyczajny Miesiącu Misyjnm zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej parafii będziemy celebrowali w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

6. W NMM zapraszam aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież.

7. W ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zapraszamy na spotkanie z Misjonarzem Ks. Radosławem Kwarcińskim pochodzącym z naszej diecezji, pracującym w Rosji na Syberii w Abakanie. Spotkanie odbędzie się w dniu 8 października br., w Krasnymborze, w naszym Sanktuarium po Nabożeństwie Różańcowym.

8. W sobotę na godz. 16:00 zapraszam na spotkanie młodzież z klas VIII SP, która w przyszłym roku ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

11. Trwają prace przy remoncie kościoła św. Rocha. W nadchodzącym tygodniu od wtorku będę prosił o pomoc mieszkańców Lebiedzina i Komaszówki. Odnośnie szczegółów prac będę informował sołtysów poszczególnych miejscowości. Bardzo dziękuję za pomoc osobom, które w minionym tygodniu pracowały przy kościele.

12. Od przyszłej niedzieli w każdą drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii. Przy remoncie kościoła Św. Rocha chcemy wykonać jeszcze kilka prac dodadkowych, złożone ofiary będą na pewno dużą pomocą. Składam również podziękowania za ofiary indywidualne składane na remont kościoła.

13. W związku z II Diecezjalnym Kongresem Misyjnym Diecezji Ełckiej (stacja dorosłych i młodzieży) w dniu 19 października (sobota) organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Ełku. Koszt wyjazdu 20zł., zapisy po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie: 604 772468 u ks. proboszcza.

14. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili XIX Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia są słowa „Wstańcie, Chodźmy!”. Ofiary składane do puszek w tym dniu będą przeznaczone na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Młodzież i dzieci ze SP w Krasnymborze zapraszają na specjalny program poświęcony Dniu Papieskiemu, który zostanie przedstawiony za tydzień w niedzielę w kościele Św. Rocha o godz. 8:30.

15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.