1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXVII Niedziela Zwykła. Dziś również I niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem różańcowym po Mszy św. o godz. 9:00.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane do puszek po Mszy św. przeznaczone są na Dom Samotnej Matki diecezji ełckiej.

3. W dniu dzisiejszym spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej po Mszy św. o godz. 9:00, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św..

4. W dniu dzisiejszym również spotkanie po Mszy św. o godz. 11:30. dla Młodzieży z klasy VII i VIII która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania

5. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania będą się odbywały cyklicznie co tydzień odpowiednio o godz. 9:00 i 11:30.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W piątek Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 7:30.

7. Rozpoczął się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedziele po Mszy św. o godz. 9:00, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

8. Zwracam się z prośbą aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież podobnie jak to było w roku ubiegłym.

9. W piątek 7 października w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa NMP Różańcowej. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30; 9:00 i 11:30 – suma odpustowa z procesją różańcową. Dzień 7 października to święto wszystkich Wspólnot Różańcowych, szczególne zaproszenie więc kierujemy do Róż należących do „Żywego Różańca”. Ze względu na uroczystość odpustową w tym dniu post nie obowiązuje.

10. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

11. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Kryłatki, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

12. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.