1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym przypada XXVI Niedziela Zwykła.

2. Od wtorku rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej i Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w Niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

3. Inauguracja Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w naszej parafii Mszą św. we wtorek 1 października o godz. 16:30. W NMM będziemy chcieli aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 7:00. W sobotę ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 16:30 połączone z nabożeństwem różańcowym.

5. W nadchodzącym tygodniu w czwartek i piątek odwiedzę chorych w naszej parafii. W czwartek od godz. 9:00 kolejno w miejscowościach: Krasnybór, Jasionowo, Wolne, Ściokła, Kryłatka, Długie, Lebiedzin i Komaszówka. W piątek od godz. 9:00: Jastrzębna Pierwsza, Ostrowie, Jastrzębna Druga, Hruskie i Wilkownia.

6. W sobotę na godz. 16:00 zapraszam na spotkanie młodzież z klas VIII SP, która w przyszłym roku ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

8. Również za tydzień w niedzielę o godz. 10:30 spotkanie dla Zelatorek i Zelatora Kół „Żywego Różańca” z naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

10. Trwają prace przy remoncie kościoła św. Rocha. W nadchodzącym tygodniu będę prosił o pomoc mieszkańców Jasionowa i Jasionowa Kolonie. Odnośnie szczegółów prac będę informował sołtysów poszczególnych miejscowości. Bardzo dziękuję za pomoc osobom, które w minionym tygodniu pracowały przy kościele.

11. W związku z II Diecezjalnym Kongresem Misyjnym Diecezji Ełckiej (stacja dorosłych i młodzieży) w dniu 19 października (sobota) organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Ełku. Koszt wyjazdu 20zł., zapisy po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie u ks. proboszcza.

12. Na zakończenie Mszy św. w dniu 19 października reprezentacji poszczególnych parafii otrzymają „świecę posłania”, która ma płonąć w niedzielę 20 października w parafiach. Podczas Mszy św. jest przewidziana procesja z darami na rzecz misjonarzy z naszej diecezji, jako parafia chcemy złożyć w procesji z darami ornat Maryjny i dar ołtarza, ofiary za tydzień składane do puszek będą przeznaczone na ten cel.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.