1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXVI Niedziela Zwykła. Przypada dziś 106 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W Polsce obchodzimy również Dzień Podziemnego Państwa Polskiego.

2. Zgodnie z apelemRady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek ofiary składane do puszek po Mszy św.  w dniu dzisiejszym są przeznaczone na pomoc ofiarom po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Natomiast ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

3. Od czwartku rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. Zwracam się z prośbą aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież podobnie jak to było w roku ubiegłym.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 7:00. W sobotę ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:00 połączone z nabożeństwem różańcowym.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

7. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Ełku prowadzony przez Caritas Diecezji Ełckiej.

8. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.