1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXVI Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym obchodzimy 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

3. W dniu dzisiejszym spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej po Mszy św. o godz. 9:00, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św..

4. W dniu dzisiejszym również spotkanie po Mszy św. o godz. 11:30. dla Młodzieży z klasy VII i VIII która w przyszłym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania

5. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania będą się odbywały cyklicznie co tydzień odpowiednio o godz. 9:00 i 11:30.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17:00 połączone z nabożeństwem różańcowym.

7. Od soboty rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedziele po Mszy św. o godz. 9:00, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

8. Zwracam się z prośbą aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież podobnie jak to było w roku ubiegłym.

9. Za tydzień w niedzielę ofiary składane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki diecezji ełckiej.

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Kryłatki, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

11. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.