1. Dziś Niedziela Misyjna, w parafii przeżywamy II Diecezjalny Kongres Misyjny. Trwa Nadzwyczjny Miesiąc Misyjny, który przeżywamy pod hasłem „Ochrzczeni i Posłani”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Ofiary składane na tacę są dziś przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy materiały misyjne dla dzieci i dorosłych. Zapalona świeca kongresowa oznacza naszą łączność z całym Kościołem Misyjnym.

2. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca spotykają się w diecezji ełckiej na Mszy św. członkowie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. W najbliższy poniedziałek zapraszam na godz. 16:30 na Mszę św. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z naszej parafii, aby modlić się wspólnie w intencji Dzieła, jego członków, oraz ich rodzin. Następnie na modlitwę różańcową prowadzoną przez osoby należące do DNNUJ.

3. We wtorek 22 października obchodzimy w kościele liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II.

4. W miesiącu październiku – miesiącu modlitwy różańcowej i Nadzwyczajny Miesiącu Misyjnm zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej parafii jest odprawiane w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W NMM zapraszam aby w modlitwę różańcową podczas odprawianych nabożeństw różańcowych zaangażowały się poszczególne Koła „Żywego Różańca”, wspólnoty, oraz dzieci i młodzież.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

6. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

7. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

8. Zbliżają się dni pamięci o naszych bliskich zmarłych. Naszą pamięć o zmarłych chciejmy w szczególny sposób podkreślić przez uporządkowanie grobów naszych bliskich zmarłych. Wszelkiego rodzaju śmieci składajmy w workach plastikowych przy kontenerach. Zechciejmy też spojrzeć na groby zapomniane a znajdujące się w pobliżu, wiara w świętych obcowanie podpowiada nam że ten uczynek miłosierdzia pamięci o zmarłych zwróci się nam z ich modlitwą w naszej intencji.

9. Wypominki można zapisywać na kartkach które są wyłożone na bocznych ołtarzach. Wypominki listopadowe będą odmawiane przez miesiąc listopad przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30, ofiara jest na te wypominki dobrowolna. Można je składać na tacę lub bezpośrednio do zakrystii. Wypominki roczne, które będą czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30. proszę o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, ofiara jest taka sama jak w latach poprzednich. Bardzo proszę o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych drukowanymi literami co umożliwi mi czytanie imion i nazwisk zmarłych z należytą czcią. Będę bardzo wdzięczny za wyrozumiałość.

10. W środę nastąpił odbiór prac, które zostały wykonane zgodnie z dofinansowaniem MKiDN. Bardzo dziękuję za pomoc osobom, które w minionym tygodniu pracowały przy kościele z Lebiedzina i Długiego. Bóg zapłać też za ofiary składane na fundusz remontowy parafii. W ostatnią niedzielę razem z ofiarami indywidualnymi zebraliśmy 2100zł..

11. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

12. Zapraszamy Zelatorki, Zelatorów, Animatorów i członków wspólnot różańcowych na wspólne spotkanie formacyjno – modlitewne, które odbędzie się w Ełku w dniu 28 października br.. Włączmy się też materialnie w dzieło Żywy Różaniec dla misji. Ofiary złożone podczas spotkania w dniu 28 października od poszczególnych Kół Żywego Różańca i Wspólnot Różańcowych zostaną przekazane misjonarzom z diecezji ełckiej.
Program Spotkania:: godz. 16:30 – spotkanie formacyjno – organizacyjne w sali konferencyjnej Centrum Dydaktyczno-Oświatowego w Ełku: omówienie Statutu Żywego Różańca, wręczenie dyplomów wyróżnionym osobom należącym do Żywego Różańca, spotkanie z Dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych, oraz Ojcem Redemptorystą z TV Trwam.
godz. 18:00 – katedra, udział w Mszy św. transmitowanej przez TV Trwam i Radio Maryja, wspólna modlitwa w intencji misji. Osoby zainteresowane wyjazdem z naszej parafii proszę o kontakt z ks. proboszczem.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.