1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym przypada XXIV Niedziela Zwykła, która rozpoczyna IX Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. W dniu dzisiejszym obchodzony jest również 53 Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. W Sztabinie w dniu dzisiejszym odbywają się Dożynki Gminne. Dziękczynna Msza św. za Plony zostanie odprawiona o godz. 11:30 na boisku szkolnym. Po Mszy św. odbędą się Uroczystości Dożynkowe i program przygotowany z okazji dożynek.

3. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca spotykają się w diecezji ełckiej na Mszy św. członkowie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. W najbliższy poniedziałek zapraszam na godz. 17:00 na Mszę św. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z naszej parafii, aby modlić się wspólnie w intencji Dzieła, jego członków, oraz ich rodzin.

4. We wtorek 17 września przypada 80 Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę, w tym dniu obchodzony jest również Dzień Sybiraka.

5. W środę 18 września obchodzimy w Kościele Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży, a w sobotę 21 września Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

7. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włąnczyli się w organizację i przygotowanie Dożynek Parafialnych: za atrakcje przygotowane dzieciom państwu Żanecie i Szymonowi, panom Jerzemu i Grzegorzowi, Szkole Podstawowej w Krasnymborze, za wszystkie atrakcje kulinarne, za użyczenie grili, kuchnię polową parafianom z Wigier, szczególnie dziękuję również Wójtowi Gminy Sztabin za wypożyczenie namiotów, OSP w Krasnymborze za użyczenie stołów i ławek i wszystkim tym którzy pomagali na bieżąco w przeprowadzeniu dożynek. Ukłony w kierunku Rady Parafialnej i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Krasnymborze.

8. Swoje podziękowanie kieruje również do tych, którzy przygotowali piękne wieńce i kosze dożynkowe, można je podziwiać na stronie internetowej parafii. Zaangażowali się w liturgię Mszy św.. Składam Bóg zapłać za dary ołtarza dożynkowe miejscowościom: Krasnybór, Balinka, Długie, Jasionow Wieś i Kolonie, oraz ofiary na dziękczynne Msze św. za plony miejscowościom: Kryłatka, Jastrzębna Druga i Lebiedzin.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Balinki i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

10. Trwają prace przy izolacji fundamentów i remoncie dachu kościoła św. Rocha. Pragnę serdecznie podziękować dla mieszkańców Jastrzębnej Pierwszej i Krasnegoboru, którzy w minionym tygodniu pracowali przy izolacji fudamentów. Odnośnie szczegółów prac będę informował sołtysów poszczególnych miejscowości.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.