1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Odpustową Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej).

2. Dzień dzisiejszy jest również naszym dziękczynieniem za plony. Uroczysta Msza św. Odpustowa i Dożynkowa z procesją o godz. 11:30.

3. Nasze dzisiejsze uroczystości uświetni również koncert Tomka Kamińskiego o godz. 13:30 – będzie to „Muzyka z Przesłaniem”. Tomek Kamiński występuje na scenie muzycznej od 30 lat jest przedstawicielem stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Tomasz Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, gdzie miał zaszczyt wystąpić na Downsview, tuż przed spotkaniem z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, dla około MILIONA młodych pielgrzymów z całego świata. Ma w swoim dorobku wiele płyt autorskich, a najbardziej znanym utworem śpiewanym często przez młodzież jest utwór „Ty tylko mnie poprowadź”.

4. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do udziału we wspólnej agapie po Mszy św. o godz. 11:30, która odbędzie się w ogrodach przy sanktuarium. Organizatorzy: Rada Parafialna i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Krasnymborze przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

5. Na koniec dzisiejszego dnia o godz. 19:00 zapraszamy  do KINA POD CHMURKĄ NA FILM „JAK BÓG DA” – WSTĘP WOLNY

6. Również w dniu dzisiejszym 8 września odbędą się Dożynki Diecezjalne, pod hasłem: „Matko przyjmij, Matko nie opuszczaj, Matko prowadź!” i pod patronatem Biskupa Ełckiego. W tym roku odbędą się one w Parafii p.w. Narodzenia NMP w Rajgrodzie. Parafia w Rajgrodzie obchodzi w tym roku jubileusz 500-lecia istnienia parafii. Msza św. dożynkowa pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego będzie sprawowana o godz. 11:00.

7. Włąnczając się w modlitewną inicjatywę: „Polska pod Krzyżem” w sobotę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Św. o godzinie 15.00 będziemy modlić się w naszym Sanktuarium Koronką do Bożego Miłosierdzia, uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i odmówimy część Bolesną Różańca św. jako wynagrodzenie za bluźnierstwa i profanacje w naszej ojczyźnie.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Balinki i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

9. Trwają prace przy izolacji fundamentów i remoncie dachu kościoła św. Rocha. Pragnę serdecznie podziękować dla mieszkańców Jastrzębnej Pierwszej, którzy w minionym tygodniu pracowali przy izolacji fudamentów. Do pomocy będę prosił ich jeszcze również w poniedziałek. Natomiast od wtorku każdego dnia po 3 – 4 osoby będę prosił z miejscowości Krasnybór. Odnośnie szczegółów prac będę informował sołtysów poszczególnych miejscowości.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.