1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXIII Niedziela Zwykła. Zgodnie z Apelem Biskupa Ełckiego przez miesiąc wrzesień módlmy się „W solidarności z Białorusią i wiernymi Kościoła Katolickiego, o jak najszybsze pokojowe rozwiązanie trwającego w tym kraju kryzysu społeczno-politycznego”. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.

2. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali w Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej) w dniu 8 września (wtorek) podczas Uroczystości Odpustowych. Msze św. w tym dniu będą odprawiane: o godz. 7:30; 9:00; 11:30 (Suma z procesją). Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców czy koszy dożynkowych, których poświęcenie nastąpi przed Mszą św. polową o godz. 11:30..

3. W dniu 8 września przypada również XIX Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. w Krasnymborze. Obraz był uroczyście koronowany 08.09.2001r. koronami poświęconymi przez Papieża Św. Jana Pawła II w dniu 8 czerwca 1999r. w czasie jego pobytu w Ełku. Koronacji dokonał J.E. Ks. Bp Edward Samsel Biskup Ełcki, w uroczystości uczestniczyli również Ks. Bp. Tadeusz Zawistowski – Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, Ks. Bp Aleksander Kaszkiewicz Ordynariusz z Grodna i Ks. Bp Antoni Dziemianko Sufragan z Grodna.

4. Uroczystości odpustowe i dożynkowe w dniu 8 września uświetni koncert Tomka Kamińskiego o godz. 13:30 – będzie to „Muzyka z Przesłaniem”. Tomek Kamiński występuje na scenie muzycznej od 30 lat jest przedstawicielem stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Tomasz Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, gdzie miał zaszczyt wystąpić na Downsview, tuż przed spotkaniem z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, dla około MILIONA młodych pielgrzymów z całego świata. Ma w swoim dorobku wiele płyt autorskich, a najbardziej znanym utworem śpiewanym często przez młodzież jest utwór „Ty tylko mnie poprowadź”.

5. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

6. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

7. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.