1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXIII Niedziela Zwykła. W pierwszą niedzielę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 9:00.

2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu i przebieg naszych Dożynek Parafialnych. Bardzo dziękuję wszystkim Sołtysom za poświęcony czas i wysiłek który włożyli w przygotowania, Radzie Parafialnej i Akcji Katolickiej, Wójtowi Gminy Sztabin panu Jarosławowi Karp za udostępnienie namiotów jak również Nadleśnictwu Augustów. Dziękuję za przygotowane wieńce i kosze dożynkowe tym miejscowościom które je przygotowały. Bóg zapłać za złożone dary ołtarza.

3. Podziękowania również z wdzięcznością za wszelką pomoc dla poszczególnych parafian: Karolowi Klim, Jagodzie Szyper, Ewie Dec, Marysi, Szymonowi i Żanacie Malesińskim za przygotowania dzieciom atrakcji i wszelką pomoc, Jarosławowi i Barbarze Miklaszewicz za pomoc i czuwanie nad całością, Agnieszce i Wojciechowi Rafałowi Wojewnik wraz z rodziną. Wszystkim osobom, którzy pomagali przy rozkładaniu i składaniu namiotów, oraz obsłudze stoisk z jedzeniem. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelki trud, również tym wszystkim którzy nie zostali wymienieni.

4. W dniu 8 września w naszej parafii obchodzimy szczególną podwójną Uroczystość – Uroczystość Odpustową Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej, oraz XXI Rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. w Krasnymborze. Obraz był uroczyście koronowany 08.09.2001r. koronami poświęconymi przez Papieża Św. Jana Pawła II w dniu 8 czerwca 1999r. w czasie jego pobytu w Ełku. Koronacji dokonał J.E. Ks. Bp Edward Samsel Biskup Ełcki, w uroczystości uczestniczyli również Ks. Bp. Tadeusz Zawistowski – Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, Ks. Bp Aleksander Kaszkiewicz Ordynariusz z Grodna i Ks. Bp Antoni Dziemianko Sufragan z Grodna.

5. Msze św. w dniu Matki Bożej Siewnej 8 września (czwartek) będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00 i 11:30 suma z procesją eucharystyczną. Podczas Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego i nasion.

6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.