1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXII Niedziela Zwykła.

2. W dniu dzisiejszym w  Sztabinie odbywają się Dożynki Gminne. Msza św. dziękczynna za plony będzie sprawowana o godz. 11:00 na boisku szkolnym, również pozostałe wydarzenia odbędą się w tym samym miejscu.

3. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali w Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej) w dniu 8 września podczas Uroczystości Odpustowych. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców czy koszy dożynkowych, których poświęcenie nastąpi przed Mszą św. polową o godz. 11:30.. Po Mszy św. odbędzie się koncert Tomka Kamińskiego.

4. Diecezjalne Dożynki, pod hasłem „Z Maryją dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i plony” i pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, w tym roku, odbędą się w dniu 5 września (sobota) 2020r., w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krasnopolu, w dekanacie Św. Kazimierza Królewicza w Sejnach. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 11:00. Program uroczystości podany jest w Biuletynie Parafialnym.

5. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasnymborze Pani Barbara Kotarska informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 rozpocznie się 1 września o godz. 9:00. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 1 września o godz. 8:00 w kościele Św. Rocha.

6. We wtorek 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej, w tym dniu szczególnie będziemy się modlić o pokój na świecie i w intencji wszystkich ofiar II wojny światowej.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 7:00. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.

8. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.