1. Dzisiaj przypada w kalendarzu liturgicznym XXII Niedziela Zwykła.

2. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, w tym dniu szczególnie chcemy się modlić o pokój na świecie i w intencji wszystkich ofiar II wojny światowej.

3. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.

4. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasnymborze Pani Barbara Kotarska informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 rozpocznie się 2 września 2019r.. Wraz z Panią Dyrektor zapraszamy na Mszę św. na godz. 8:00, a następnie na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w szkole o godz. 9:00.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 7:00 i 17:00 (dla dzieci i młodzieży). Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.

6. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali za tydzień w niedzielę w Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej) w dniu 8 września podczas Uroczystości Odpustowych. W tym roku chcemy je połączyć z festynem parafialnym i wspólną agapą (każdy może przynieść coś dobrego). W tym dniu będzie miał również miejsce w naszej parafii koncert Tomka Kamińskiego. Msze św. w tym dniu będą odprawiane: o godz. 7:30; 9:00; 11:30 (Suma z procesją). Bardzo proszę o przygotowanie wieńców czy koszy dożynkowych, których poświęcenie nastąpi przed Mszą św. o godz. 11:30. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

7. Również w dniu 8 września odbędą się Dożynki Diecezjalne, pod hasłem: „Matko przyjmij, Matko nie opuszczaj, Matko prowadź!” i pod patronatem Biskupa Ełckiego. W tym roku odbędą się one w Parafii p.w. Narodzenia NMP w Rajgrodzie. Parafia w Rajgrodzie obchodzi w tym roku jubileusz 500-lecia istnienia parafii. Msza św. dożynkowa pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego będzie sprawowana o godz. 11:00.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Balinki i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

9. Trwają prace przy izolacji fundamentów i remoncie dachu kościoła św. Rocha. Pragnę serdecznie podziękować dla mieszkańców Jastrzębnej Drugiej, którzy w minionym tygodniu pracowali przy izolacji fudamentów. Do pomocy będę prosił również w tym tygodniu od poniedziałku do piątku każdego dnia po 3 – 4 osoby z miejscowości Jastrzębna Pierwsza. Odnośnie szczegółów prac będę informował sołtysów poszczególnych miejscowości.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.