1. Dzisiaj przypada w kalendarzu liturgicznym XXI Niedziela Zwykła,

2. W poniedziałek 26 sierpnia obchodzimy w kościele Uroczystość NMP Częstochowskiej. Oddajemy cześć tej która w szczególny sposób opiekuje się Narodem Polskim z Tronu Jasnogórskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 7:30, 9:00 i 11:30. Msze św. będą sprawowane w sanktuarium.

3. Za tydzień w niedzielę 1 września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, w tym dniu szczególnie będziemy się modlić o pokój na świecie i w intencji wszystkich ofiar II wojny światowej.

4. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali w Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej) w dniu 8 września podczas Uroczystości Odpustowych. W tym roku chcemy je połączyć z festynem parafialnym i wspólną agapą. W tym dniu będzie miał również miejsce w naszej parafii koncert Tomka Kamińskiego. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców czy koszy dożynkowych, których poświęcenie nastąpi przed Mszą św. o godz. 11:30..

5. Również w dniu 8 września odbędą się Dożynki Diecezjalne, pod hasłem: „Matko przyjmij, Matko nie opuszczaj, Matko prowadź!” i pod patronatem Biskupa Ełckiego. W tym roku odbędą się one w Parafii p.w. Narodzenia NMP w Rajgrodzie. Parafia w Rajgrodzie obchodzi w tym roku jubileusz 500-lecia istnienia parafii. Msza św. dożynkowa pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego będzie sprawowana o godz. 11:00.

6. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Balinki i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

7. Trwają prace przy izolacji fundamentów i remoncie dachu kościoła św. Rocha. Pragnę serdecznie podziękować dla mieszkańców Jastrzębnej Drugiej, którzy w minionym tygodniu pracowali przy izolacji fundamentów. Do pomocy będę prosił również w tym tygodniu od wtorku do piątku każdego dnia po 3 – 4 osoby z miejscowości Jastrzębna Druga. Odnośnie szczegółów prac będę informował sołtysów poszczególnych miejscowości.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.