1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XXI Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

2. W środę 26 sierpnia obchodzimy w kościele Uroczystość NMP Częstochowskiej. Oddajemy cześć tej która w szczególny sposób opiekuje się Narodem Polskim z Tronu Jasnogórskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00 i 11:30.

3. Dożynki Gminne odbędą się w tym roku w Sztabinie w niedzielę 30 sierpnia. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali w Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej) w dniu 8 września podczas Uroczystości Odpustowych. Zwracam się z prośbą o przygotowanie wieńców i koszów dożynkowych.

4. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

5. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

6. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.