1. Dzisiaj przypada w kalendarzu liturgicznym XX Niedziela Zwykła,

2. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca spotykają się w diecezji ełckiej na Mszy św. członkowie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. W najbliższy poniedziałek zapraszam na godz. 17:00 na Mszę św. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z naszej parafii, aby modlić się wspólnie w intencji Dzieła, jego członków, oraz ich rodzin.

3. W poniedziałek 19 sierpnia obchodzimy Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Każda diecezja ma swoją katedrę – matkę wszystkich innych kościołów. Jest ona siedzibą biskupa. Stanowi centrum struktury diecezji. Jak mówią przepisy liturgiczne, „aby bardziej uwidocznić znaczenie i godność Kościoła lokalnego, obchodzi się rocznicę poświęcenia jego kościoła katedralnego jako uroczystość w samym kościele katedralnym, a w innych kościołach diecezji – jako święto”.

4. W czwartek 22 sierpnia obchodzimy wspomnienie NMP Królowej, a w sobotę 24 sierpnia święto Św. Bartłomieja Apostoła.

5. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali w Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej) w dniu 8 września podczas Uroczystości Odpustowych. W tym roku chcemy je połączyć z festynem parafialnym i wspólną agapą. W tym dniu będzie miał również miejsce w naszej parafii koncert Tomka Kamińskiego. Bardzo proszę o przygotowanie wieńców czy koszy dożynkowych, których poświęcenie nastąpi przed Mszą św. o godz. 11:30..

6. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, którzy już zakończyli swoją kolejkę, proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne rodziny z Balinki.

7. Komenda Powiatowa Policji w Augustowie wystosowała Apel dotyczący oszustw na osobach starszych prosząc aby zachowali czujność. Treść Apelu znajdziemy w Biuletynie Parafialnym.

8. W minionym tygodniu rozpoczeliśmy prace przy izolacji fundamentów kościoła św. Rocha. Pragnę serdecznie podziękować dla panów Wojciecha Szymańskiego i Sławomira Deca, oraz Wiesława Kotarskiego którzy pracowali cały dzień w środę z własnym sprzętem zdejmując kostkę i warstwę cementu. Prace będą kontynuowane w przyszłym tygodniu, kiedy też rozpoczniemy remont dachu. Do pomocy będę prosił od wtorku do piątku każdego dnia po dwie osoby z miejscowości Jastrzębna Druga. Odnośnie szczegółów prac będę informował sołtysów poszczególnych miejscowości.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.