1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XVIII Niedziela Zwykła. Kończy się dziś XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. W dniu dzisiejszym poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców w naszej parafii po Mszach św. o godz. 7:30, 9:00, 11:30.

2. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Wpłaty można dokonać osobiście wpłacając ofiarę na konto MIVA Polska, lub złożyć do puszki w dniu dzisiejszym podczas poświęcenia pojazdów..

3. We wtorek w kościołach parafialnych można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny zwany „Porcjunkuli”. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu pobożnie odmówi Ojcze nasz i wierzę w Boga, przyjmie Komunię Św. i pomodli się w intencjach Ojca Świętego.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00. Nabożeństwo w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 11:30 połączone z Uroczystością Odpustową.

5. W naszej parafii w dniu 6 sierpnia (sobota) w Święto Przemienienia Pańskiego będziemy obchodzili Odpust Parafialny, Msze św. w tym dniu o godz.: 7:30, 9:00 i 11:30 (Msza św. polowa z procesją).

6. Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Krasnymborze, Jaminach i w Sztabinie zapraszają na VIII Pieszo-Rowerową Pielgrzymkę do Sanktuarium w Studzienicznej i „Różaniec na wodzie”, która wyruszy 15 sierpnia o godz. 8:00 ze Sztabina. Informacje o zapisach i program znajdziemy w biuletynie i na stronie parafialnej. Pielgrzymi z Krasnegoboru dołączą do pielgrzymki o godz. 10:30.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.