1. Dzisiaj przypada w kalendarzu liturgicznym XVIII Niedziela Zwykła.

2. W naszej parafii w dniu 6 sierpnia w Święto Przemienienia Pańskiego będziemy obchodzili Odpust Parafialny, Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym: 7:30, 9:00 i 11:30 (Msza św. polowa z procesją).

3. W sobotę, 10 sierpnia 2018 roku odbędzie się XVII Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Program spotkania rozpoczyna się już o godzinie 10.00, a zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godzinie 11.00. Przed Eucharystią będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

4. Za tydzień w niedzielę 11 sierpnia na godz. 15:00 zapraszam na spotkanie z Wójtem Gminy Sztabin Sołtysów Wsi z naszej parafii. Spotkanie będzie dotyczyło Dożynek Gminnych, które w tym roku odbędą się 15 września w Sztabinie. Na spotkanie zapraszamy również osoby, które by chciały się zaangażować w stoiska wystawcze podczas dożynek. Spotkanie odbędzie się na plebanii.

5. Stowarzyszenie Aktywny Sztabin, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie i Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Krasnymborze i w Sztabinie zapraszają na V Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium w Studzienicznej, która wyruszy 15 sierpnia o godz. 8:00 ze Sztabina. Informacje o zapisach i program znajdziemy w biuletynie i na stronie parafialnej.

6. Na ostatnim spotkaniu organizacyjnym zmieniliśmy datę Dożynek Parafialnych. Będą one połączone z Odpustem Parafialnym Narodzenia NMP i rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej w Krasnymborze w dniu 8 września. Zadecydowało o tym kilka czynników min. chęć włączenia dzieci i młodzieży w przeżywanie czasu dziękczynienia, co będzie łatwiejsze w roku szkolnym. Dożynki chcemy połączyć razem z agapą parafialną i festynem.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.