1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XVIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj w kościołach parafialnych można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny zwany „Porcjunkuli”.

2. W naszej parafii w dniu 6 sierpnia (czwartek) w Święto Przemienienia Pańskiego będziemy obchodzili Odpust Parafialny, Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym: 7:30, 9:00 i 11:30 (Msza św. polowa z procesją).

3. W miniony czwartek Ks. Bp Adrian Galbas SAC udzielił 12 osobom Sakramentu Bierzmowania z naszej parafii. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie uroczystości.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00.

5. W sobotę, 8 sierpnia 2020 roku odbędzie się XVIII Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Program spotkania rozpoczyna się już o godzinie 10.00, a zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godzinie 11.00. Przed Eucharystią będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6. Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Krasnymborze, Jaminach i w Sztabinie zapraszają na VI Pieszo-Rowerową Pielgrzymkę do Sanktuarium w Studzienicznej i „Różaniec na wodzie”, która wyruszy 15 sierpnia o godz. 8:00 ze Sztabina. Informacje o zapisach i program znajdziemy w biuletynie i na stronie parafialnej. Pielgrzymi z Krasnegoboru dołączą do pielgrzymki o godz. 10:30.

7. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.