1. Dzisiaj przypada w kalendarzu liturgicznym XVII Niedziela Zwykła.

2. Dzisiejsza niedziela kończy XIX Tydzień Św. Krzysztofa obchodzony w Polsce w dniach od 21 do 28 lipca, wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W dniu dzisiejszym w naszej parafii poświęcenie pojazdów po wszystkich Mszach św.. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Wpłaty można dokonać osobiście wpłacając ofiarę na konto MIVA Polska, lub złożyć do puszki w dzisiejszą niedzielę podczas święcenia pojazdów.

3. W czwartek 1 sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Rozpoczyna się również miesiąc sierpień, zachęcamy w tym miesiącu do zachowania abstynencji jako wypełnieniu Ślubów Jasnogórskich.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa w I piątek i I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00.

5. W naszej parafii w dniu 6 sierpnia w Święto Przemienienia Pańskiego będziemy obchodzili Odpust Parafialny, Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym.

6. Dożynki parafialne w tym roku będziemy przeżywali w niedzielę 18 sierpnia. Dożynki chcemy połączyć razem z agapą parafialną i festynem. Spotkanie grupy roboczej (komitetu organizacyjnego) w środę 31 lipca o godz. 18:00.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.