1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XVII Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym obchodzimy wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom z okazji wspomnienia Św. Rodziców NMP.

2. Dzisiejsza niedziela kończy XXI Tydzień Św. Krzysztofa obchodzony w Polsce w dniach od 19 do 26 lipca, wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W dniu dzisiejszym w naszej parafii poświęcenie pojazdów po wszystkich Mszach św.. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Wpłaty można dokonać osobiście wpłacając ofiarę na konto MIVA Polska, lub złożyć do puszki w dzisiejszą niedzielę podczas święcenia pojazdów.

3. XXVIII Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Do tegorocznego pielgrzymowania zapraszamy wszystkich w formie duchowej. Natomiast osoby duchowne wezmą fizycznie udział w XXVIII Ełckiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Całą trasę przejdą księża, którzy będą reprezentować każdą z sześciu grup pielgrzymkowych. Termin wyruszenia XXVIII EPP na Jasną Górę nie ulega zmianie. Pielgrzymka rozpocznie się 28 VII Mszą w katedrze ełckiej o godzinie 7:00, a zakończy się 11 VIII Mszą świętą w kaplicy cudownego obrazu o godz. 11:00. Informacje na temat duchowego udziału w pielgrzymce znajdziemy w biuletynie parafialnym.

4. Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli w dniu 30 lipca (czwartek) o godz. 12:00 Ks. Bp. Adrian Galbas SAC. Sakrament pojednania przed bierzmowaniem w środę o godz. 10:00..

5. W sobotę 1 sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Rozpoczyna się również miesiąc sierpień, zachęcamy w tym miesiącu do zachowania abstynencji jako wypełnieniu Ślubów Jasnogórskich.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo w I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00.

7. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.