1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XVI Niedziela Zwykła. W Gibach odbywają się w dniu dzisiejszym uroczystości 75 rocznicy Obławy Augustowskiej.

2. W najbliższy poniedziałek zapraszam na godz. 15:00 na Mszę św. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z naszej parafii, aby modlić się wspólnie w intencji Dzieła, jego członków, oraz ich rodzin.

3. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00, oraz we wtorek i czwartek na godz. 10:00. Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli w dniu 30 lipca Ks. Bp. Adrian Galbas SAC.

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXI Tydzień Św. Krzysztofa obchodzony w Polsce w dniach od 19 do 26 lipca pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”, wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie, w naszej parafii poświęcenie pojazdów za tydzień w niedzielę po wszystkich Mszach św.. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Wpłaty można dokonać osobiście wpłacając ofiarę na konto MIVA Polska, lub złożyć do puszki za tydzień w niedzielę podczas święcenia pojazdów.

5. W tym tygodniu w środę 22 lipca obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, 23 lipca przypada święto Św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, Patronki Europy; w sobotę 25 lipca święto Św. Jakuba Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców.

6. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

7. Została wydana publikacja pt. „Nikt nie ma większej miłości. Rzecz o Bł. Mariannie Biernackiej”. Wśród niezliczonej rzeszy świadków wiary jest Bł. Marianna Biernacka, nasza diecezjanka, która wykazała się ogromnym poświęceniem, oddając życie za synową i jej nienarodzone dziecko. Koszt jednego egzemplarza 15zł..

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.