1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XV Niedziela Zwykła. W diecezji ełckiej w dniu dzisiejszym obchodzimy wspomnienie Św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika Współpatrona Diecezji.

2. Dzisiejsza niedziela to również Druga Tura Wyborów na Prezydenta RP. Prośmy o światło Ducha Św. dla wszystkich naszych rodaków abyśmy wybrali osobę, która będzie chciała się poświęcić dla dobra wspólnego i naszej Ojczyzny.

3. Gmina Sztabin bierze udział w walce o wozy strażackie. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach aby była jak największa frekwencja, jeśli będą osoby mające problem z dojazdem do lokalu wyborczego Druhowie Gminy Sztabin pomogą dojechać, wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 515 360 621.

4. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00, oraz we wtorek i czwartek na godz. 10:00. Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli w dniu 30 lipca Ks. Bp. Adrian Galbas SAC.

5. Wszystkie kobiety zapraszamy na XV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę 18 lipca, początek o godzinie 10:30, a w programie Msza Święta z aktem zawierzenia rodzin Matce Najświętszej, a także różaniec, konferencja oraz droga krzyżowa w plenerze, poprzedzona agapą w ogrodach parafialnych.

6. W Biuletynie Parafialnym znajdziemy informację na temat Duchowego Udziału w 30 Pieszej Pielgrzymce Suwałki-Wilno w dniach od 15 do 24 lipca. Wyłożone są też Karty Pielgrzyma Duchowego.

7. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować dystans dwóch metrów od osób nie mieszkających w jednym domu.

8. Została wydana publikacja pt. „Nikt nie ma większej miłości. Rzecz o Bł. Mariannie Biernackiej”. Wśród niezliczonej rzeszy świadków wiary jest Bł. Marianna Biernacka, nasza diecezjanka, która wykazała się ogromnym poświęceniem, oddając życie za synową i jej nienarodzone dziecko. Koszt jednego egzemplarza 15zł..

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.