1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XV Niedziela Zwykła. W drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

2. W poniedziałek o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Przyjaciele Maryi. Spotkania odbywać się będą w drugie poniedziałki miesiąca. Jeśli pogoda pozwoli spotkanie odbędzie się przy ołtarzu polowym lub w budynku plebani. Zapraszają animatorzy.

3. Dnia 15 lipca (piątek) 2022 r. wyruszy XXXII Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Ostrej Bramy. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godz. 7.00 w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Michał Słojewski SDB. Zgłoszenia na pielgrzymkę pod numerem: (87) 734 19 00, kom.: 668 596 774; ul. Prymasa St. Wyszyńskiego 3; 16-400 Suwałki; e-mail: suwalki-wilno@salezjanie.pl

4. Dnia 16 lipca (sobota) 2022 r. odbędzie się XVII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30., a o godz. 12.30. będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego.

5. Dnia 17 lipca (niedziela) 2022 r. o godz. 11.00 w Gibach rozpoczną się centralne uroczystości upamiętniające 77. Rocznicę Obławy Augustowskiej. Uroczystości odbywają się również w dniu dzisiejszym organizowane przez Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej.

6. Dnia 28 lipca (czwartek) 2022 r. po porannej Mszy św. w Katedrze Ełckiej, wyruszy XXX Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zapisy u księdza przewodnika w Augustowie.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.