1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XIX Niedziela Zwykła.

2. W sobotę 15 sierpnia obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym: godz. 7:30, 9:00 i 11:30. Jest to Uroczystość obowiązkowa co do uczestnictwa we Mszy św.. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

3. W dniu 15 sierpnia przypada również rocznica Cudu nad Wisłą (1920) i Dzień Wojska Polskiego.

4. Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej w Krasnymborze, Jaminach i w Sztabinie zapraszają na VI Pieszo-Rowerową Pielgrzymkę do Sanktuarium w Studzienicznej i „Różaniec na wodzie”, która wyruszy 15 sierpnia o godz. 8:00 ze Sztabina. Informacje o zapisach i program znajdziemy w biuletynie i na stronie parafialnej. Pielgrzymi z Krasnegoboru dołączą do pielgrzymki o godz. 10:30.

5. Zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu za tydzień niedziela 16 sierpnia będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Tego dnia przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska. 4 sierpnia br. doszło w Bejrucie do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, przynosząc 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne oszacowane na miliardy dolarów.

6. Dożynki Gminne odbędą się w tym roku w Sztabinie w niedzielę 30 sierpnia. W naszej parafii dziękczynienie za plony będziemy przeżywali w Święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej) w dniu 8 września podczas Uroczystości Odpustowych. Zwracam się z prośbą o przygotowanie wieńców i koszów dożynkowych.

7. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Drugiej i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z tej miejscowości.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.