1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś XIV Niedziela Zwykła. W dniu dzisiejszym, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W sobotę 4 lipca podczas Mszy św. o godz. 10:30 – 13 dzieci z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. W dniu dzisiejszym o godz. 12:30, oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 dzieci będą uczestniczyć we Mszy św., w ramach „Białego Tygodnia”.

3. Rodzicom dzieci I – Komunijnych dziękuję za złożoną ofiarę, oraz za przygotowanie naszych świątyń do Uroczystości I Komunii Św..

4. W kościołach został zniesiony limit uczestników zgromadzeń religijnych. Nadal jednak obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościołach, oraz należy zachować dystans dwóch metrów od osób nie mieszkających w jednym domu.

5. Dnia 11 lipca (sobota) odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Teściowych w Sanktuarium Matki Bożej Bazylianki w Lipsku. Rozpoczęcie o godz. 10:00. Główna Msza św. będzie sprawowana o godz. 11::00.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ofiar Obławy Augustowskiej z 1945r. Uroczyste obchody poświęcone Ofiarom Obławy Augustowskiej będą odbywać się w Gibach w dniach od 10 do 19 lipca. Program uroczystości podany jest w biuletynie parafialnym.

7. Bardzo dziękuję również za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów rodzicom dzieci I – Komunijnych, natomiast mieszkańców Jastrzębnej Drugiej proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.