1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada VII Niedziela Zwykła. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Dzieci zapraszam na spotkanie również za tydzień.

3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu (okres 40 dni przygotowania paschalnego). W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Podczas Mszy św. o godz. 9:00, 11:30 i 17:00 poświęcenie i posypanie pokutne popiołem.

4. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16:00, a dla dzieci i młodzieży w piątki po zajęciach szkolnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

5. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 25 i 26 marca.

6. W sobotę na godz. 10:00 zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkanie młodzież przynosi Pismo św..

7. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

9. Wszystkim parafianom wraz z Ks. Prałatem życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.