1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym VII Niedziela Zwykła. W obliczu niespokojnej sytuacji na granicy Ukrainy, jesteśmy zachęcani do wytrwałej modlitwy w naszych kościołach o pokój w Europie i na świecie.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

3. W dzisiejszą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. słyszymy słowo wprowadzające do 33 dniowych indywidualnych medytacji przygotowujących do zawierzenia się Matce Bożej. Do Jezusa przez Maryję – taki jest temat kazań i jednocześnie rekolekcji, które każdy będzie mógł rozpocząć sam lub z rodziną w swoim domu 20 lutego 2022r. Uczestnicy po Mszy św. mogą nabyć specjalny modlitewnik, który będzie zasadniczą pomocą w przeprowadzeniu 33 dniowych medytacji. Rozważania treści modlitewnika pozwolą poznać Maryję, a następnie Ją pokochać.

4. Te wyjątkowe rekolekcje zakończą się 25 marca w Uroczystość Zwiastowania NMP obrzędem oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. W ogłoszeniach będzie podane o której godzinie nastąpi zawierzenie.

5. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina o obostrzeniach: w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać nie więcej uczestników niż 30/%. Ilość osób nie dotyczy zaszczepionych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Balinki, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

8. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.