1. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym przypada VII Niedziela Wielkanocna – obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W najbliższą sobotę 22 maja o godz. 11:00 w naszej parafii będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii Św.. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 18:00..

3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres Wielkanocny. W Sanktuarium w Studzienicznej odbędą się Uroczystości Odpustowe.

4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., jest odmawiana podczas Nabożeństw Majowych.

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00, natomiast w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:30..

6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbywają się w niedzielę po Mszy św. o 12:30.

7. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Gdy będzie zbyt duża liczba wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Sanepid augustowski zapowiedział kontrole odnośnie przestrzegania wszystkich zasad sanitarnych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z miejscowości Krasnybór.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.