1. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym przypada VII Niedziela Wielkanocna – obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00, natomiast w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:30..

3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres Wielkanocny. W Sanktuarium w Studzienicznej odbędą się Uroczystości Odpustowe.

4. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., jest odmawiana podczas Nabożeństw Majowych.

5.W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w przypadku kultu religijnego liczba osób przebywających w świątyni będzie zależała od jej powierzchni – obecnie na jedna osobę ma przypadać przynajmniej 10 metrów kwadratowych. W naszej sytuacji parafialnej pozwoli to na uczestnictwo 45 osób w kościele Św. Rocha, oraz 18 osób w Sanktuarium. MIEJSCA ZAJMUJEMY JEDYNIE W ŁAWKACH OZNACZONYCH NAPISEM „UCZESTNIK LITURGII”. Należy zachować między uczestnikami liturgii odległość w promieniu 2 metrów. Podobna zasada obowiązuje podczas przystępowania do Komunii św.. We Mszy św. można również brać udział na zewnątrz kościoła zachowując odpowiednią odległość między uczestnikami liturgii.

6. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Kryłatki, kolejne rodziny z tej miejscowości proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne.

8. Wszystkich parafian zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.