1. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym przypada VII Niedziela Wielkanocna, obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 11;00 dzieci z naszej parafii będą przeżywali Uroczystość I Komunii Św..

3. W „Białym Tygodniu” zapraszamy Dzieci I Komunijne na Msze św. w sanktuarium o godz. 17:00 w poniedziałek i wtorek podczas Nabożeństwa 40 – godzinnego, od środy na godz. 16:30. Podczas Mszy św. czekają nas następujące obrzędy: poniedziałek – poświęcenie pamiątek I Komunijnych; wtorek – poświęcenie Książeczek I Komunijnych; środa – poświęcenie Różańców; czwartek – Dzień Misyjny Dzieci I Komunijnych; piątek – Dzieci otrzymają książecki na I piątki miesiąca; sobota – Dzieci I Komunijne zawierzą się Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W dniach 13 i 14 maja (poniedziałek i wtorek) w naszej parafii przypada Nabożeństwo 40-godzinne. Msze św. o godz. 9:00 i 17:00, Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 9:00 do godz. 17:00.

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00 (poniedziałek i wtorek 17:30) w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 9:00.

6. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych Krzyżach czy Kapliczkach w poszczególnych miejscowościach, czy też w gronie rodzinnym.

7. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, jest ona odmawiana podczas Nabożeństw Majowych.

8. Kongres Eucharystyczny Diecezji Ełckiej „JA JESTEM Z WAMI”. W najbliższą sobotę 18 maja w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej odbędzie się STACJA KONGRESOWA DZIECI – połączona z Dniem Dziecka i Spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Program: 08:00 – zwiedzanie Sanktuarium; ‘uczta’ przy stole z najdłuższej deski na Podlasiu; 10:30 – Ewangelizacja (modlitwa, konferencja Eucharystyczna, spektakl „Ja Jestem z Wami”, śpiew) (ołtarz polowy); 12:00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jerzego Mazura SVD, Biskupa Ełckiego; 13:30 – Agapa oraz gry, zabawy i inne atrakcje.

9. Za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Św..

10. Na czas remontu wnętrza kościoła Św. Rocha wszystkie Msze św. będą sprawowane w Sanktuarium.

11. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu sanktuarium rodzicom dzieci I Komunijnych, mieszkańców Ostrowia zapraszamy do dbania o nasze świątynie w kolejnych tygodniach.

12. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru życząc dobrej niedzieli.