1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

2. Poniedziałek, wtorek i środa – przed Wniebowstąpieniem Pańskim – będą dniami modlitw o urodzaje i kraje głodujące.

3. W dniach 13 i 14 maja w naszej parafii przypada czas Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – Nabożeństwo 40-godzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek po Mszy św. o godz. 9:00 w kościele św. Rocha do godz. 17:00. Adorację zakończymy Nabożeństwem Majowym i Mszą św. o godz. 17:30. Zapraszamy w czwartek i piątek poszczególne miejscowości do Adoracji Najświętszego Sakramentu w zaproponowanym czasie, ale także w każdej dowolnej chwili. Msze św. w tych dniach o godz. 9:00; 11:30; 17:30.

4. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., będzie ona odmawiana podczas Nabożeństw Majowych.

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00, natomiast w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:30..

6. Spotkania dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św. odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, natomiast dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o 12:30.

7. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Gdy będzie zbyt duża liczba wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Sanepid augustowski zapowiedział kontrole odnośnie przestrzegania wszystkich zasad sanitarnych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z miejscowości Krasnybór.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.