1. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym przypada VI Niedziela Wielkanocna. W dniu dzisiejszym obchodzimy również Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy wielu łask, zdrowia, grzecznych dzieci i opieki Maryi naszej najlepszej Matki. Dla tych, których już nie ma wśród nas na ziemi radości życia wiecznego.

2. W dniu dzisiejszym odbywają się również Wybory do Parlamentu Europejskiego, weśmy w nich udział głosując zgodnie z naszym sumieniem.

3. Poniedziałek, wtorek i środa przed Wniebowstąpieniem Pańskim są dniami modlitw o urodzaje.

4. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. Przez miesiąc maj, jeszcze do piątku zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W naszej parafii są one odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00 w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30..

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7:00.

7. W sobotę 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza do Ełku na XIV Ogólnopolski Festyn Rodzinny, który odbędzie się na placu Jana Pawła II. Tradycyjnie podczas pikniku przygotowano wiele atrakcji, zabaw i niespodzianek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Jerzego Mazura rozpocznie się o godz. 11:00. Program podany jest na plakacie w gablotce.

8. Do naszej parafii również dotarło zaproszenie na Festyn Rodzinny w dniu 1 czerwca organizowany w Kamieniu przez Stowarzyszenie „Sielski Dom”. Program podany jest na plakacie w gablotce.

9. W minionym tygodniu została podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Podlaskiego a Parafią pw. Zwiastowania NMP w Krasnymborze na przyznanie dotacji w wysokości 25000,00zł. na przygotowanie dokumentacji projektowej na prace przy remoncie i renowacji Kościoła pw. Zwiastowania NMP w Krasnymborze. Natomiast w budżecie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mamy zarezerwowane środki w kwocie 275000,00zł. na remont kościoła Św. Rocha. Kwota ta wystarczy na przeprowadzenie pierwszego etapu remontu kościoła Św. Rocha obejmującego dach i fundamenty. Do podpisania umowy pomiędzy MkiDN a naszą parafią potrzebne jest jeszcze zatwierdzenie przez ministerstwo zakresu prac które mają być wykonane i kosztorysu wykonawczego. Część prac, krórych nie obejmuje kosztorys, być może uda nam się wykonać własnymi siłami. W najbliższą środę na godz. 19:00 zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską i Ekonomiczną. Na spotkaniu omówimy zakres wykonywanych prac, jak również inne inicjatywy duszpasterskie.

10. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Lebiedzina, którzy zakończyli już swoją kolejkę, proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie rodziny z Komaszówki.

11. Wraz z Ks. Prałatem Wiesławem wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.