1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś VI Niedziela Wielkanocna. W dniu dzisiejszym i jutro trwamy w dziękczynieniu za Osobę Św. Jana Pawła II obchodząc Jego 100-rocznicę urodzin.

2.W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w przypadku kultu religijnego liczba osób przebywających w świątyni będzie zależała od jej powierzchni – obecnie na jedna osobę ma przypadać przynajmniej 10 metrów kwadratowych. W naszej sytuacji parafialnej pozwoli to na uczestnictwo 45 osób w kościele Św. Rocha, oraz 18 osób w Sanktuarium. MIEJSCA ZAJMUJEMY JEDYNIE W ŁAWKACH OZNACZONYCH NAPISEM „UCZESTNIK LITURGII”. Należy zachować między uczestnikami liturgii odległość w promieniu 2 metrów. Podobna zasada obowiązuje podczas przystępowania do Komunii św.. We Mszy św. można również brać udział na zewnątrz kościoła zachowując odpowiednią odległość między uczestnikami liturgii.

3. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

4. W poniedziałek 18 maja, w 100-rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II zapraszamy do udziału w liturgii: o godz. 15:00 – Msza św. w godzinie miłosierdzia z zawierzeniem Bożemu Miłosierdziu, poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia (Kościół św. Rocha); o godz. 21:00 – Apel Jasnogórski z rozważaniem „Jestem, pamiętam, czuwam….”, które Św. Jan Paweł II wygłosił na Jasnej Górze w 1991r., oraz część Różańca św. (Kościół św. Rocha).

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00, natomiast w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:30..

6. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., będzie ona odmawiana podczas Nabożeństw Majowych.

7. W sobotę 23 maja na Nabożeństwo Majowe i Mszę św. (godz. 17:00) zapraszam dzieci I-komunijne z rodzicami. Po Mszy św. ustalimy nowy termin I Komunii Św. i podział na grupy. W tym roku ze względu na przepisy epidemiologiczne grupowa I Komunia Św. będzie nie możliwa.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Kryłatki, kolejne rodziny z tej miejscowości proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne.

9. Wszystkich parafian zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.