1. W kalendarzu liturgicznym dzisiaj przypada VI Niedziela Wielkanocna. W Kościele w Polsce początek dni modlitw o urodzaje.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..Uroczystość I Komunii Św. będziemy przeżywali 12 maja podczas Mszy św. o godz. 11:00.

3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

4. W środę 8 maja obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00 (w Sanktuarium) w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 9:00.

6. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych Krzyżach czy Kapliczkach w poszczególnych miejscowościach, czy też w gronie rodzinnym.

7. W piątek 10 maja początek Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nowenna będzie odmawiana podczas Nabożeństw Majowych.

8. W sobotę 11 maja Święcenia Prezbiteratu w katedrze ełckiej – święcenia przyjmie jeden diakon.

9. W sobotę spowiedź przed I Komunią Św. dla dzieci i rodziców o godz. 10:00.

10. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary składane na tacę w drugą niedzielę miesiąca na fundusz remontowy parafii.

11. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, zapraszamy do dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

12. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru życząc dobrej niedzieli.