1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym V Niedziela Zwykła. Z okazji I niedzieli miesiąca po Mszy św. O godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

2. W piątek w Kościele obchodzimy już po raz XXX Światowy Dzień Chorego. Obchodzony jest on co roku dnia 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Św. Jana Pawła II w 1992r.. W piątek o godz. 9:00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszam na nią chorych z naszej parafii, a do parafian zwracam się z prośbą o pomoc w dotarciu do kościoła dla chorych.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

4. Ukazał się kalendarz parafialny na 2022r., zachęcam aby go również wziąć dla chorych czy osób które mają problem aby dotrzeć do kościoła. Złożone ofiary będą przeznaczone na wydawnictwa związane z I Kongresem Różańcowym Diecezji Ełckiej w Krasnymborze, który odbędzie się 28 maja br..

5. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina o obostrzeniach: w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać nie więcej uczestników niż 30/%. Ilość osób nie dotyczy zaszczepionych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

6. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Balinki, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

7. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.