1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada V Niedziela Wielkiego Postu. Trwamy w modlitwie prosząc Miłosiernego Boga o wygaśnięcie w naszej ojczyźnie i na świecie epidemii koronawirusa. Na koniec Mszy św. odśpiewamy Suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

2.W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Rozporządzenie obowiązuje do 11 kwietnia. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję Mszy św..

3.Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy św. trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, oraz do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci NSPJ i Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7:00.

5. W dniach 29, 30 i 31 marca na antenie „Radia 5” będą wygłoszone Rekolekcje Wielkopostne „Koronawirus – czas na większą Wiarę, Nadzieję i Miłość”, przez biskupa pomocniczego diecezji ełckiej Bp. Adriana Galbasa SAC. Konferencje będą transmitowane o godz. 11:15 i 17:15.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas Mszy św. o godz. 9:00; 11:30; 15:00 i 17:00 poświęcenie palm.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Kryłatki, kolejne rodziny z tej miejscowości proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne.