1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym V Niedziela Wielkiego Postu. Zachęceni jesteśmy wszyscy do modlitwy o pokój w Ukrainie i na granicach naszej ojcyzny.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

3. Przez okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

4. Chorych przed świętami będę odwiedzał indywidualnie. Informację o chętnych chorych, którzy by chcieli skorzystać z sakramentów można przekazać również telefonicznie.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas Mszy św. poświęcenie palm.

6. Uczniowie SP im. Sybiraków w Krasnymborze przygotowują palmy na Niedzielę Palmową, które będą rozprowadzane przed kościołem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Młodzież, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie po Mszy św. o godz. 12:30..

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.