1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Obchodzimy dzisiaj również Dzień Flagi Narodowej, oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.

2. W poniedziałek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. W tym dniu obchodzimy również Święto Narodowe – Konstytucji Trzeciego Maja (1791r.). Msze św. w porządku niedzielnym.

3. W tym tygodniu we wtorek 4 maja obchodzimy wspomnienie Św. Floriana, męczennika – patrona strażaków, w czwartek 6 maja Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 7:00.

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00, natomiast w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:30..

6. Spotkania dla dzieci z III klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św. odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, natomiast dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o 12:30.

7. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Gdy będzie zbyt duża liczba wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Sanepid augustowski zapowiedział kontrole odnośnie przestrzegania wszystkich zasad sanitarnych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Krasnegoboru i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z miejscowości Krasnybór.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.