1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Modlimy się o pokój na Ukrainie, oraz w Europie i na granicach naszej ojczyzny.

2. W poniedziałek 16 maja obchodzimy w Kościele Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00 (w Sanktuarium) w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 9:00. (w kościele Św. Rocha).

4. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych Krzyżach czy Kapliczkach w poszczególnych miejscowościach, czy też w gronie rodzinnym.

5. Rok 2022 w naszej Diecezji Ełckiej jest rokiem I Kongresu Różańcowego. Dziękujemy za 30 lat istnienia Diecezji Ełckiej. W dniu 28 maja (w sobotę) w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Krasnymborze będzie Pierwsza Stacja Kongresowa – Stacja Dorosłych. Natomiast w dniu 29 maja będziemy przeżywali Kongres Różańcowy we wszystkich parafiach diecezji ełckiej.

6. W związku z przypadającym I Kongresem Różańcowym Diecezji Ełckiej, którego pierwszy etap – stację dorosłych będziemy przeżywali w Krasnymborze w dniu 28 maja, oraz z drugim etapem w wymiarze parafialnym w dniu 29 maja, zapraszam na spotkanie Radę Parafialną i Akcję Katolicką. Spotkanie w środę 18 maja o godz. 19:00 w budynku plebani.

7. Dzień I Komunii Św. w naszej parafii to sobota 21 maja o godz. 11:00. Spowiedź przed I Komunią Św. dla dzieci i rodziców w piątek 20 maja o godz. 15:00.

8. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

9. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.