1. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś V Niedziela Wielkanocna. Trwamy w modlitwie do Miłosiernego Jezusa o ustanie pandemii w naszej ojczyźnie i na świecie, powierzając się opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru.

2.W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w przypadku kultu religijnego liczba osób przebywających w świątyni będzie zależała od jej powierzchni – na jedna osobę ma przypadać przynajmniej 15 metrów kwadratowych. W naszej sytuacji parafialnej pozwoli to na uczestnictwo 30 osób w kościele Św. Rocha, oraz 12 osób w Sanktuarium. MIEJSCA ZAJMUJEMY JEDYNIE W ŁAWKACH OZNACZONYCH NAPISEM „UCZESTNIK LITURGII”. Należy zachować między uczestnikami liturgii odległość w promieniu 2 metrów. Podobna zasada obowiązuje podczas przystępowania do Komunii św.. We Mszy św. można również brać udział na zewnątrz kościoła zachowując odpowiednią odległość między uczestnikami liturgii.

3. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek stałego zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

4. W dniach 13 i 14 maja w naszej parafii przypada czas Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – Nabożeństwo 40-godzinne. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek po Mszy św. o godz. 9:00 w kościele św. Rocha do godz. 16:30. Adorację zakończymy o godz. 16:30 Mszą św. i Nabożeństwem Majowym. Zapraszamy w środę i czwartek poszczególne miejscowości do Adoracji Najświętszego Sakramentu w zaproponowanym czasie, ale także w każdej dowolnej chwili.

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00, natomiast w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 11:30..

6. W tym tygodniu w środę 13 maja obchodzimy wspomnienie NMP z Fatimy (rocznica objawień fatimskich z 1917r.), jest to również 39 rocznica zamachu na Jana Pawła II (1981r.), w czwartek 14 maja Święto Św. Macieja Apostoła, w sobotę 16 maja Święto Św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika – Patrona Polski.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Kryłatki, kolejne rodziny z tej miejscowości proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne.

8. Wszystkich parafian zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.