1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. W sanktuarium w Studzienicznej odbywają się Uroczystości Odpustowe. Dziś kończy się Okres Wielkanocny.

2. W dniu dzisiejszym w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego z racji Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej przeżywamy stację kongresową z udziałem Wspólnot z naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 7:30 i 9:00, oraz przed Mszą św. o godz. 11:30 (od godz. 11:00) Adoracja Najświętszego Sakramentu i Modlitwa Wspólnotowa

3. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świątek, w naszej diecezji Uroczystość Głównej Patronki Diecezji – NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7:00; 9:00 i 11:30.

4. Od Niedzieli Zesłania Ducha Świętego do Uroczystości Bożego Ciała (19 – 30 maja) przypadają Centralne Dni Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej. Szczegółowy Program Dni Kongresowych z podziałem na stacje w Parafii Krasnybór znajdziemy w Biuletynie Parafialnym.

5. W trzeci poniedziałek miesiąca na godz. 9:00 (ze względu na przypadającą uroczystość) zapraszam na spotkanie Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, aby się modlić w intencji DNNUJ, oraz ich członków.

6. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

7. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii w ramach Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej – 26 maja – przeżywać będziemy stację kongresową małżeństw i rodzin. Po Mszy św. o godz. 9:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11:30.

8. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00 w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 9:00. (w poniedziałek po Mszy św. o godz. 9:00).

9. Zachęcamy do utrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych Krzyżach czy Kapliczkach w poszczególnych miejscowościach, czy też w gronie rodzinnym.

10. Na czas remontu wnętrza kościoła Św. Rocha wszystkie Msze św. będą sprawowane w Sanktuarium.

11. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu sanktuarium mieszkańcom Ostrowia, zapraszamy do dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

12. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru życząc dobrej niedzieli.