1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym XXX Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, obchodzi się ją dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

3. Jeszcze do czwartku 31 października – zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w Niedziele po Mszy św. o godz. 11:30, w tygodniu o godz. 17:00.,

3. W piątek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. W tym dniu o godz. 7:30, 9:00 i 11:30. Po Mszy św. o godz. 11:30 Nabożeństwo żałobne za zmarłych i procesja na cmentarzu.

4. W sobotę 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00 i 11:30. Po Mszy św. o godz. 11:30 procesja z modlitwą różańcową.

5. Naszą pamięć o zmarłych chciejmy w szczególny sposób podkreślić przez uporządkowanie grobów naszych bliskich zmarłych. Wszelkiego rodzaju śmieci składajmy w workach plastikowych przy kontenerach. Zechciejmy też spojrzeć na groby zapomniane a znajdujące się w pobliżu, wiara w świętych obcowanie podpowiada nam że ten uczynek miłosierdzia pamięci o zmarłych zwróci się nam z ich modlitwą w naszej intencji.

6. Wypominki można zapisywać na kartkach które są wyłożone na bocznych ołtarzach. Wypominki listopadowe będą odmawiane przez miesiąc listopad przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30, ofiara jest na te wypominki dobrowolna. Można je składać na bocznych ołtarzach, na tacę lub bezpośrednio do zakrystii. Wypominki roczne, które będą czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 11:30. proszę o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, ofiara jest taka sama jak w latach poprzednich. Składając ofiarę na wypominki w kancelarii zwróćmy uwagę czy mamy złożoną ofiarę za groby na utrzymanie cmentarza, wiele osób złożyło ofiarę na kilka lat do przodu. Z tych ofiar w minionym roku zostały wycięte drzewa na cmentarzu.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 9:00 i Matki Bożej w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00..

8. Msze św. w Niedzielę i przypadające Uroczystości w tygodniu od 3 listopada będą odprawiane o godz. 9:00 i 11:30.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości. W nadchodzącym tygodniu zechciejmy uczynić to już w czwartek przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.