1. W dniu dzisiejszym decyzją Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W kalendarzu liturgicznym przypada także II Niedziela Adwentu.

2. Dziś obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Ofiary składane do puszek po Mszy św. są przeznaczone na fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Natomiast ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprosił do naszej parafii Św. Mikołaja. Św. Mikołaj będzie obecny dziś podczas Mszy św. o godz. 9:00.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Na spotkanie zapraszam również dzieci za tydzień.

5. Zgodnie z wieloletnią tradycją, Caritas Diecezji Ełckiej w okresie Adwentu przeprowadza znaną akcję charytatywną pod nazwą Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas sa w cenie 6zł. mała i 15zł. duża.

6. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Mszę św. Roratną o godz. 7:00. Dzieci zapraszamy szczególnie z lampionami.

7. W dniu 13 grudnia (piątek) obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego (1981r.).

8. W piątek po lekcjach w szkole zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

9. Wzorem lat poprzednich nasz Organista pan Wiesław Kotarski odwiedza rodziny z naszej parafii roznosząc opłatki poświęcone w naszym kościele. Zechciejmy go przyjąć z życzliwością, a składane ofiary niech będą naszym podziękowaniem za wykonywaną pracę przez cały rok jako organisty, ale też i kościelnego. Za okazaną życzliwość bardzo serdecznie dziękuję.

9.XII.(poniedziałek) – Jastrzębna Pierwsza

10.XII.(wtorek) – Ostrowie

11.XII.(środa) – Jastrzębna Druga

12.XII.(czwartek) – Balinka, Komaszówka

13.XII.(piątek) – Długie

14.XII.(sobota) – Lebiedzin

10. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywali w dniach 18 i 19 grudnia. Msze św. będą sprawowane o godz. 9:00, 11:30 i 17:00. Rekolekcje wygłosi ks. Andrzej Borkowski, proboszcz z parafii Mikaszówka.

11. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.