1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która zachęca nas do modlitewnej kontemplacji tajemnicy Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego. W naszej parafii w ramach Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej dziś przeżywamy stację kongresową małżeństw i rodzin. Po Mszy św. o godz. 9:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 11:30. W naszych modlitwach szczególnie będziemy polecać nasze Mamy, które dziś obchodzą swoje święto. Wszystkim mamom życzymy wdzięczności od swoich dzieci i opieki Maryi naszej najlepszej Matki.

2. W dniu 28 maja (wtorek) przeżywać będziemy stację kongresową chorych i potrzebujących. Msza św. o godz. 16:30 z Sakramentem Chorych i Błogosławieństwem indywidualnym Najświętszym Sakramentem, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Dzień dziękczynienia za Eucharystię w połączeniu z dziękczynieniem i modlitwą za kapłanów odbędzie się w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tj. 30 maja. Od. godz. 9:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 10:00 Msza św. z Procesją Eucharystyczną.

4. W czwartek 30 maja – przypada Uroczystość Najświętszego Ciała I Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30 i 10:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

5. W czasie przeżywania Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej zapraszam aby ołtarze jak przed rokiem na Boże Ciało przygotowały: I – Żywy Różaniec; II – Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa; III – Akcja Katolicka; IV – Wspólnota Przyjaciół Maryi.

6. W Oktawie Bożego Ciała będą odprawiane Msze św. z prośbą o urodzaje, oraz z procesją i błogosławieństwem pól dla poszczególnych miejscowości, w nadchodzącym tygodniu:

31.05. – godz. 9:00 – Jasionowo

31.05. – godz. 10:00 – Lebiedzin i Komaszówka.

7. W piątek 31 maja obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP.

8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę połączone z Nabożeństwem Fatimskim o godz. 18:00.

9. W I sobotę zapraszamy do udziału w Nocy Fatimskiej, które w naszej parafii odbywają się w I soboty miesiąca od maja do października. Program Nabożeństwa Fatimskiego (sanktuarium): 18:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa; 18:30 – Medytacja i adoracja; 19:00 – Msza św. w intencji próśb i podziękowań do Królowej Różańca Św. z Krasnegoboru; 20:00 – Nabożeństwo do Pani Krasnoborskiej z odczytaniem próśb i podziękowań (księga wyłożona w sanktuarium); 20:15 – Procesja z Figurą Pani Fatimskiej (z lampionami, które będzie można nabyć przed sanktuarium); 21:00 – Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

10. W sobotę 1 czerwca na godz. 19:00 zapraszam dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Św. – będą one obchodzić I Rocznicę Komunii Św..

11. Do udziału w Nabożeństwie Fatimskim zapraszamy Wspólnoty Przyjaciół Maryi, wszystkich którzy pragną obejść pięć pierwszych sobót miesiąca, pragnących wyprosić szczególne łaski i opiekę Pani Krasnoborskiej.

12. Noce Fatimskie w parafii Zwiastowania NMP w Krasnymborze są, również Dekanalnym Dniem Skupienia dla „Róż Różańcowych”, będziemy się modlić wspólnie za wszystkich Członków „Żywego Różańca” i rozwój dzieła.

13. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00 w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 9:00. (w poniedziałek po Mszy św. o godz. 9:00).

14. Na czas remontu wnętrza kościoła Św. Rocha wszystkie Msze św. będą sprawowane w Sanktuarium.

15. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu sanktuarium mieszkańcom Ostrowia, zapraszamy do dbania o nasze świątynie kolejne rodziny.

16. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru życząc dobrej niedzieli.