1. Dziś przypada w kalendarzu liturgicznym Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na potrzeby WSD w Ełku.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Na spotkanie zapraszam również dzieci za tydzień.

3. W sobotę 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

4. W piątek po lekcjach w szkole zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary” i będzie poświęcony Eucharystii.

6. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Długiego i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.