1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki, która kończy okres Wielkanocny. W Sanktuarium w Studzienicznej odbywają się Uroczystości Odpustowe.

2. W poniedziałek obchodzimy w naszej diecezji Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Diecezji Ełckiej. Msze św. o godz. 7:00, i 17:00.

3. Jeszcze raz pragnę powrócić do podziękowań za pomoc w przygotowaniu i przebiegu Uroczystości I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej w Krasnymborze. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Sołtysom i mieszkańcom parafii za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas i wysiłek który włożyli w przygotowania. Wójtowi Gminy Sztabin panu Jarosławowi Karp, Radnym z naszej parafii, Akcji Katolickiej, paniom katechetkom. Nadleśnictwu Augustów i leśniczym, Karolowi i Marcie Klim, Adamowi Kolator, OSP z Jastrzębnej Pierwszej i Krasnegoboru. Jagodzie Szyper, Agnieszce Wojewnik, Wiesławowi i Barbarze Kotarskim, Szymonowi i Żanacie Malesińskim, Andrzejowi Sujata, Ewie Białous, Jarosławowi i Barbarze Miklaszewicz, dzieciom i młodzieży z naszej szkoły. Staroście Augustowskiemu Jarosławowi Szlaszyńskiemu, Burmistrzowi Lipska Lechowi Łępickiemu, Andrzejowi Mursztynowi. Wszystkim osobom, którzy pomagali przy rozkładaniu i składaniu namiotów, krzesełek, oraz obsłudze stoisk z jedzeniem.

4. W sobotę 11 czerwca w Ełku odbędzie się Stacja Młodzieżowa I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej. Początek od godz. 10:00 w Amfiteatrze ECK – Program Ewangelizacyjny. Następnie Msza św. o godz. 12:15 na Placu Św. Jana Pawła II. Na zakończenie Agapa.

5. Również w sobotę 11 czerwca nastąpi Zakończenie i podsumowanie Prac Synodalnych na poziomie Diecezjalnym. Odbędzie się ono w katedrze ełckiej o godzinie 11.00. Następnie wszyscy wezmą udział we Mszy św. o godzinie 12.15 na Placu Jana Pawła II. Zaproszenie znajdziemy w Biuletynie Parafialnym.

6. W czwartek 9 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy św. o 12:30.

8. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. Ofiary składane na tacę (w drugą niedzielę miesiąca) będą przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.