1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki, która kończy okres Wielkanocny. W Sanktuarium w Studzienicznej odbywają się Uroczystości Odpustowe.

2. W dniu wczorajszym (22 maja) o godz. 11:00 w naszej parafii sześcioro dzieci przystąpiło do I Komunii Św.. Do najbliższego piątku dzieci będą obchodziły „Biały Tydzień”. Zapraszam rodziców i dzieci przez najbliższy tydzień na godz. 17:00.

3. W poniedziałek obchodzimy w naszej diecezji Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Diecezji Ełckiej. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7:30, 9:00, 11:30, 17:30. („Biały Tydzień”).

4. W czwartek 27 maja przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w kościele Św. Rocha (ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych) w dni powszednie o godz. 17:00, natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30..

6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbywają się w niedzielę po Mszy św. o 12:30.

7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. Na prośbę augustowskiego sanepidu przypominamy, że w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi w kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Gdy będzie zbyt duża liczba wiernych prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Sanepid augustowski zapowiedział kontrole odnośnie przestrzegania wszystkich zasad sanitarnych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów i dekorację rodzicom dzieci które przystąpiły do I Komunii św., i proszę o kontynuację dbania o nasze świątynie kolejne rodziny z miejscowości Krasnybór.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc wielu łask i zdrowia.