1. Dzisiejsza Niedziela to Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W II Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

2. Pragnę serdecznie podziękować za świąteczne dekoracje, dostarczone choinki i wykonany żłóbek przez pan Wiesława.

3. Msze św. w niedzielę i dni świąteczne są odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 11:30 i 12:30.

4. W piątek 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie roku i okolicznościowe nabożeństwo o godz. 17:00.

5. Biskup Ełcki wszystkim diecezjanom, oraz wiernym przebywającym w piątek, 31 grudnia 2021 roku na terenie Diecezji Ełckiej udzielił Dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Chcąc zadośćuczynić wymogom dyscypliny Kościoła odnośnie dnia pokutnego, Ks. Biskup zaleca by Wierni przyjmując dar dyspensy odmówili Modlitwę Pańską w intencji dzieci nienarodzonych.

6. W sobotę 1 stycznia obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2022 – Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 11:30. i 12:30.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00..

8. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Augustowie przypomina o obostrzeniach: w kościołach i na cmentarzu obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa – noszenia maseczek, oraz należy zachować bezpieczny dystans od osób nie mieszkających w jednym domu (1,5 m). W kościołach może przebywać od 15 grudnia nie więcej uczestników niż 30/%. Ilość osób nie dotyczy zaszczepionych. Bardzo dziękujemy za dostosowanie się do przepisów sanitarnych.

9. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Ostrowia, do dbania o nasze świątynie zapraszam kolejne rodziny.

10. Wszystkich parafian i gości zawierzamy opiece Św. Rocha i Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru, życząc błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, wielu łask i zdrowia.