1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na fundusz remontowy parafii.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św..

3. W naszej parafii od 7 stycznia trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda .Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości , w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Proszę o przygotowanie fragmentu Pisma Świętego, który zostanie odczytany podczas modlitwy na początku kolędy. Pięknie dziękuję za życzliwość i rodzinną atmosferę podczas odwiedzin, oraz za ofiary składane na potrzeby kościoła i kolędę. Będę również bardzo wdzięczny w nadchodzącym tygodniu za przewodników na kolędzie w poszczególnych miejscowościach. Początek kolędy w poszczególnych miejscowościach od godz. 10:00.

4. W piątek 17 stycznia obchodzimy w Kościele wspomnienie Św. Antoniego. Jednocześnie w Kościele, w Polsce będziemy przeżywać XXIII Dzień Judaizmu. W tym dniu przypada również XVII rocznica śmierci śp. Ks. Bp. Edwarda Samsela.

5. W dniach od 18 do 25 stycznia Będziemy przeżywli w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie dla dzieci z III klas szkoły podstawowej, które przygotowują się do I Komunii Św.. Natomiast ofiary składane na tacę za tydzień będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.

7. Bardzo dziękuję za sprzątnięcie w minionym tygodniu naszych kościołów mieszkańcom Jastrzębnej Pierwszej i proszę o kontynuowanie dzieła dbania o nasze świątynie parafialne kolejne rodziny z tej miejscowości.

8. Wszystkim parafianom wraz z Ks. Prałatem życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.